Suntuubi-palvelussa käytetään evästeitä. Palvelua käyttämällä hyväksyt evästeiden käytön. Lue lisää. OK

SM-MEJÄ 2019 - Edellisten vuosien Jäljestysmestarit

 

Vuosi

Koira

Omistaja

Tuomari

2018
Tammela

Labradorinnoutajanarttu
Kotilinnun Diiva
Välimäki Pirjo  Pasi Kemppainen

2017 Ilmajoki

Labradorinnoutajauros
Jenzkun Hemuli
Kirsi Sillman-Tiihonen Jukka Korsberg

2016
Siilinjärvi

Labradorinnoutajanarttu
BridgeHill's Dalton Eva May Meya
Hanna Holm & Janne Halonen Taina Ketola

2015
Säkylä

Labradorinnoutajauros
Jenzkun Hemuli
Kirsi Sillman-Tiihonen Rauno Koskinen

2014
Virrat

Labradorinnoutajanarttu
Saskian Violet
Outi Terho Markku Hassinen

2013
Korpilahti

Cockerspanielinarttu
Tähtimetsä Greta
Riikka Ahtila Lea Foudilainen

2012
Padasjoki

Labradorinnoutajanarttu
Stronglines Fuzzy
Lars Helenius & Mirja Törnström Juha Junkala

2011
Pomarkku

Novascotiannoutajauros
Tollerbay Banjo Blues 
Mikael ja Venla Appel Mikko Taipaleenmäki

2010
Janakkala

Labradorinnoutajauros
Sukkela Faruk
Marja-Sisko ja Keijo Saarinen Jari Salokanto

2009
Utajärvi

Labradorinnoutajauros
Sukkela Faruk
Marja-Sisko ja Keijo Saarinen Jukka Kuparinen

2008
Heinola

Labradorinnoutajauros
Sukkela Faruk
Marja-Sisko ja Keijo Saarinen Jukka Välitalo

2007
Hamina

Lyhytkarvainen kääpiömäyräkoirauros
Angelhaken Xavier 
Karla Sohlman  Asko Kukkola 

2006
Hamina

Novascotiannoutajauros
Swinging Tails Thunderbolt
Sanna Rantanen Ulla Rämö-Kiri

2005
Virrat

Lyhytkarvainen mäyräkoirauros
Amadeus 
Marika Ahola Matti Räsänen

2004
Pomarkku

Lyhytkarvainen mäyräkoirauros
Keski-Maan Peregrin
Antti Hakola Markku Huttunen

2003
Sauvo

Novascotiannoutajauros
Tollerbay Derex Josh 
Denice Karlsson & Johan Björke  Jukka Leino

2002
Virrat

Sileäkarvainen noutajanarttu 
Blackpick´s If You Like Me
Päivi Kiviaho & Kimmo Räsänen Anna-Liisa Rönnblad

2001
Tammela

Cockerspanielinarttu
Lecibsin Special Gift 
Sirkka-Liisa Asp   Heikki Pirhonen

2000
Mikkeli

Sileäkarvainen noutajanarttu 
Semtegens Mousse 
Benita Sundblom Tuire Lindfors

1999
Uurainen

Kultainennoutajauros
Nicodemus 
Jukka Hevonkorpi Markku Sällylä

1998
Töysä

Labradorinnoutajauros
Caveris Pampas
Taina Härkönen Anu Lappalainen

1997
Liminka

Sileäkarvainen noutajanarttu
Semtegens Mousse 
Benita Sundblom Jouko Hukkinen

1996
Korkeakoski

Karkeakarvainen mäyräkoirauros
Maikkilan Zorro 
Veijo Leino Jan-Gunnar Rönnblad

1995
Siilinjärvi

Labradorinnoutajanarttu
Majik Zosia
Mirja Törnström Risto Mursula

1994
Tammela

Karkeakarvainen mäyräkoiranarttu
Lapsus Beatrik  
Anu Lappalainen Markku Huttunen

1993
Mynämäki

Labradorinnoutajanarttu
Artistico Furlana
Merita Merviö Pekka Tainio

1992
Juupajoki

Karkeakarvainen mäyräkoirauros
Usus von Ahlsense
Tarja Portaala Krister Mattsson

1991
Sulkava

Labradorinnoutajauros
Strongline's Spellbound 
Anita Myller Jyrki Tavela

1990
Tammela

Labradorinnoutajauros
Pihain Farinosa
Tuija Heinonen Reino Mäkitalo

1989
Mäntsälä

Lyhytkarvainen mäyräkoiranarttu
Boidis Sally-Ann
Arja Rantanen Anna-Liisa Rönnblad

1988
Laitila

Labradorinnoutajanarttu
Louhi
Mari Heinonen Matti Räsänen

1987
Korkeakoski

Fieldspanielinarttu
Lähdesuon Nasta
Mirja Mertimo Pertti Arvo

1986
Espoo

Fieldspanielinarttu
Lähdesuon Nasta

Mirja Mertimo

Mauri Åhman

 
©2019 SM jälkimestarit 2018-1986 | SM MEJÃ 2019 - suntuubi.com